עולם המקלחונים

עולם המקלחונים

אם גם אתם החלטתם לשפץ את הבית ולהתקין מקלחון בחדר האמבטיה המשופץ שלכם - הגעתם למקום הנכון. המדריך הבא ישמח להרחיב את הידע שלכם בכל הנוגע להתקנת מקלחונים, סוגי מקלחונים, עיצוב מקלחונים ועוד. כי מקלחון, היום יותר מתמיד, הוא התקן חובה כמעט בכל בית בישראל. אם בעבר אמבטיות היו ההתקן במקלחת היחיד והדומיננטי ביותר, הרי שכיום, עם אינספור סוגי מקלחונים, נדמה שחלה מהפיכה קטנה בהעדפות שלנו, ובצורה בה אנו מתקלחים.

מקלחונים לאמבטיה - סוגים נפוצים

קצרה היריעה מלסקור את כל סוגי המקלחונים, שכן קיימים עשרות אם לא מאות מהם. בחרנו לסקור בקצרה ארבעה סוגי מקלחונים, שנחשבים לפופולאריים ולאיכותיים מכולם:

  • מקלחון מעוגל: מקלחון מעוגל הינו מקלחון ייחודי אותו נוהגים להתקין בפינת חדר המקלחת, בזווית של תשעים מעלות. מקלחונים מעוגלים משווים לחדר האמבטיה מראה יוקרתי ולא שגרתי. מקלחונים מעוגלים מגיעים בסוגים ודגמים רבים, שנבדלים בדרך כלל בדלת הכניסה אליהן - שהיא מעוגלת או ישרה.
  • מקלחון פינתי: מקלחונים פינתיים הם הפופולאריים והנפוצים ביותר מבין המקלחונים שנמכרים בישראל. בדומה למקלחונים מעוגלים, גם מקלחונים פינתיים מורכבים בפינת חדר האמבטיה, בזווית של 90 מעלות לקיר, והם מגיעים באינספור דגמים, הנבדלים זה מזה באופי הדלתות, בגודל המקלחון ועוד.
  • מקלחון קטום: מקלחונים קטומים מזכירים במידה רבה את המקלחונים המעוגלים והפינתיים - גם הם מורכבים בפינת החדר, אלא שהיתרון שלהם נעוץ בכך שהם תופסים שטח קטן יותר, ולכן הם מתאימים לחדרי אמבטיה קטנים במיוחד.
  • מקלחון חזיתי: מקלחונים חזיתיים מותקנים בתוך נישה בין שני קירות, ובכך הם נבדלים מרוב סוגי המקלחונים, שלרוב מותקנים בפינות חדרי האמבטיה. כמו יתר סוגי המקלחונים, גם מקלחונים חזיתיים מגיעים במגוון רחב של דגמים, שנבדלים זה מזה בעיקר בגודל המקלחון, שנקבע על פי הארכיטקטורה ועיצוב הפנים של חדר האמבטיה (ולא על פי תכנון ועיצוב המקלחון).

מקלחונים לאמבטיה - כללי בטיחות

קיימים סוגים שונים של זכוכיות מהן מעוצבים המקלחונים, ואחד הפרמטרים החשובים והמשפיעים ביותר על בחירת מקלחון זכוכית צריך להיות הפן הבטיחותי. זכוכית היא מן הסתם חומר שביר, והחלקה או תנועה לא זהירה עשויות להביא לניפוץ הזכוכית, ומכאן לפציעה קשה. החל מאוגוסט 2006 קיימת דרישה על פי התקן הישראלי למכור מקלחונים בטיחותיים בלבד, העושים שימוש בזכוכית בטיחותית מחוסמת, דרישה המחייבת את כל המקלחונים שנמכרים בארץ. קיים היגיון רב וחשוב מאוד מאחורי תקן זה, ולכן חשוב לוודא, לפני שרוכשים מקלחון, האם הוא עומד בתו התקן המחמיר. מקלחונים אטרקטיביים שמחירם זול מאוד עשויים לעורר חשד כזה.

 

מקלחונים לאמבטיה - איפה ואיזה מקלחונים מתאימים לנו?

על השאלה - אילו מקלחונים הם המקלחונים שיתאימו לכם בצורה הטובה ביותר - תצטרכו לענות בעצמכם. שאלות מנחות שיוכלו לסייע לכם לבצע בחירה מושכלת הן: מה גודל חדר המקלחת שלכם? בחדרי מקלחת קטנים מומלץ להתקין מקלחונים קטומים או מקלחונים קטנים יחסית, כדי שאלו לא יחסמו את הגישה בחדר. האם יש בחדר המקלחת פינה פנויה? מקלחונים פינתיים ומקלחונים עגולים מותקנים בצמוד לפינות החדר. האם בחדר המקלחת קיימת נישה נוחה ולא מנוצלת? בנישות מסוג זה ניתן להתקין מקלחון חזיתי, מה שיהפוך את חדר המקלחת שלכם ליעיל ואסטטי הרבה יותר, שלא לדבר על המקום הרב שזה יחסוך לכם.

;